Latvijas Aprites ekonomikas indeksa izstrādes komanda tikās ar Latvijas Pašvaldību savienību

20 Mar 2024

Otrdien, 19. martā, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvji tikās ar Latvijas Aprites ekonomikas indeksa izstrādes komandu, kura šobrīd attīsta jaunu un lietderīgu instrumentu, kas palīdzētu pašvaldībām novērtēt apritīgumu.

Tikšanās laikā puses pārsprieda nozīmīgākos aprites ekonomikas rādītājus, kritēriju noteikšanu atbilstoši pašvaldības funkcijām, kā arī uzklausīja ierosinājumus no LPS puses, kas varētu būt vērtīgi indeksa izstrādē. Puses vienojās īpašu uzmanību pievērst efektīvam datu apkopojumam.

Indeksam ir augsts praktiskā pielietojuma potenciāls. Tas var veicināt zinātību un izpratni par apritīguma principiem un palīdzēt noteikt jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi.

Arī finanšu sektors aizdevumu un finansēšanas piedāvājumos aizvien vairāk iekļauj “zaļās” un ilgtspējas prasības, līdz ar to pašvaldībām indekss var palīdzēt demonstrēt savu statusu. Iespējams, ar laiku šo indeksu var iekļaut politikas plānošanas dokumentos.

Šobrīd indeksam ir izstrādāta metodoloģija, iesaistot pašvaldības un ministrijas, pilnveidoti kritēriji, lai jau maijā metodoloģiju prezentētu pašvaldībām.

LPS šajā tikšanās pārstāvēja tās valdes priekšsēdētāja padomniece lauku attīstības jautājumos Sniedze Sproģe, bet no Latvijas Aprites ekonomikas indeksa izstrādes komandas tikšanās piedalījās vadītāja profesore, ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības eksperte, Dr. oec. Dzintra Atstāja un Latvijas Aprites ekonomikas indeksa iniciatore, AS “CleanR Grupa” valdes locekle Agita Baltbārde.

Par AS “CleanR Grupa”

“CleanR Grupa” pārvalda Latvijas vadošos uzņēmumus vides pakalpojumu jomā. Grupā ietilpst sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “CleanR”, industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “CleanR Verso”, ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” un vides pakalpojumu uzņēmumi: telpu uzkopšanas uzņēmums “Vizii”, pilsētvides apsaimniekošanas uzņēmums “Vizii Urban” un daudzdzīvokļu namu pārvaldīšanas zīmols “Vizii Domus”.

“CleanR Grupa” ikdienā apkalpo vairāk nekā 500 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju. Uzņēmumu raksturo augstākais digitalizācijas līmenis vides pakalpojumu nozarē, augsts klientu apkalpošanas standarts, līderība ilgtspējas un klimata neitralitātes ziņā.

 

Papildu informācija:  Zane Plone, AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību vadītāja

E-pasta adrese: [email protected]

 

Pieteikties jaunumiem