“CleanR Grupas” uzņēmumi turpina investēt autoparka attīstībā, modernizēšanā un “zaļināšanā”

04 Jūl 2024

AS “CleanR Grupas” uzņēmumi turpina investēt autoparka atjaunošanā, lai atkritumu apsaimniekošanas un pilsētvides uzturēšanas darbi tiku veikti ar dabai draudzīgiem un mūsdienīgi aprīkotiem transportlīdzekļiem. Kopumā pērn un šā gada pirmajā ceturksnī autoparka modernizēšanā un “zaļināšanā” Grupa investējusi teju trīs miljonus eiro, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

“CleanR Grupas” uzņēmumu pamatdarbs ir cieši saistīts ar dažāda veida transportu, ņemot vērā, ka tie darbojas atkritumu apsaimniekošanas, telpu, ceļu un pilsētvides uzturēšanas jomā, ikdienā rūpējoties par vairāk nekā pusmiljonu klientu visā Latvijā. Grupas autoparku veido vairāk nekā 250 transporta vienības, no kurām piektā daļa ir vieglais pasažieru transports, bet pārējie – smagie specializētie transportlīdzekļi, kā arī atkritumu apsaimniekošanas un ceļu, ietvju, pļavu u.c. uzkopšanas un labiekārtošanas tehnika.

Šobrīd 42% no “CleanR Grupas” vieglā autoparka ir ar elektro uzlādi, bet 70% no specializētā autoparka ir zemo emisiju transports, proti, šie transportlīdzekļi darbināmi ar elektro uzlādi, saspiesto dabasgāzi jeb CNG vai to dzinējs atbilst augstākajiem ekoloģiskajiem standartiem – EURO VI. Tāpat kā līdz šim, arī nākamajos gados plānota Grupas sniegto pakalpojumu nodrošināšanā iesaistītā specializētā un vieglā autoparka atjaunošana, arvien vairāk nomainot esošo tehniku un transportlīdzekļus uz vidi saudzējošākiem un ekonomiskākiem. Tādējādi 2023. gadā un šā gada pirmajā ceturksnī Grupa kopumā investējusi vairāk nekā 2,9 miljonus eiro autoparka atjaunošanā.

“Ņemot vērā, ka pērn Grupas uzņēmums “Vizii Urban” paplašināja savu darbību, uzsākot pilsētvides uzturēšanas darbus Rīgā, Bauskā un Siguldā, lielākās investīcijas bijušas tieši šī uzņēmuma autoparka modernizācijā. Pērn tika iegādātas 14, bet šogad astoņas tehnikas vienības, kas atbilst augstākajiem ekoloģiskajiem standartiem. Tāpat, īstenojot ilgtspējas mērķus vides jomā, “Vizii Urban” ikdienas darbos izmanto elektrisko vakuuma iekārtu ielu uzkopšanai, kas ir pirmā šāda veida tehnika Latvijā un kas saņēmusi Vācijas Darba mašinērijas un pašvaldību tehnoloģiju asociācijas (VAK) inovāciju balvu,” saka Gulbis.

Viņš piebilst, ka arī “CleanR” pērn iegādājies vienu, bet šā gada pirmajā pusgadā – jau piecus jaunus transportlīdzekļus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanai. Starp tiem ir gan jauni pazemes konteineru tukšošanas automobiļi, gan virszemes konteineru atkritumu vedējs, gan arī specifisku atkritumu veidu, piemēram, lielgabarīta, elekrotehnikas un tekstila atkritumu izvešanai paredzēti furgoni un mikroautobusi.

Vienlaikus “CleanR” aktīvi seko līdzi jaunākajām specializētās tehnikas attīstības tendencēm, piemēram, testējot “Volvo Truck” elektrisko atkritumu izvešanas automobili, kas, nobraucot vairāk nekā 100 kilometrus, paceļot konteineru vidēji 250 reizes, divas reizes izkraujot atkritumus poligonā un vienlaicīgi pārvedot vidēji deviņas tonnas atkritumu, dienas beigās arvien nebija izlādējies. Tas apstiprina, ka tehnoloģijas šajā nozarē strauji attīstās un pielāgojas reālajām darba vajadzībām, tomēr cenu līmenis šādai tehnikai joprojām ir augsts.

““CleanR” ieguldījums autoparka uzturēšanā pērn novērtēts arī Satiksmes ministrijas organizētajā “Drošākais uzņēmuma autoparks” konkursā, kur tas ieguva sudraba godalgu kategorijā “Vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki”. Investīcijas autoparka “zaļināšanā” veicina arī pašvaldību un klientu arvien vairāk īstenotie “zaļie” iepirkumi, kas ir apsveicami, jo tas ir kopējais klimatneitralitātes ceļš, kas ejams kopā – valstij un uzņēmējiem,” stāsta Gulbis.

Viņš piebilst, ka Grupas uzņēmumi jau šobrīd ir gatavi startēt “zaļajos” iepirkumos, ko apliecina pieredze citās pašvaldībās, piemēram, Jūrmalā 89% atkritumu izvešanas automobiļu tuvākajā laikā būs “tīrais” transports, kā arī “CleanR” pilsētā izbūvēs atbilstošu uzpildes infrastruktūru, bet Liepājā uzņēmuma apkalpotajā zonā jau šobrīd 86% autoparka sastāda videi draudzīgs transports.

Pieteikties jaunumiem