AS “CleanR Grupa” 2023. gadu sāk ar 21,7 miljonu apgrozījumu

31 Mai 2023

AS “CleanR Grupa” (Grupa) 2023. gada pirmajos trīs mēnešos sasniegusi kopējo apgrozījumu 21,7 miljoni eiro, kas ir par 37% vairāk nekā tādā pašā periodā pērn, informēja Grupas valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

 

Tikmēr EBITDA rādītājs ir pieaudzis par 61%, sasniedzot 3,6 miljonus eiro, kā arī Grupa turpina saglabāt spēcīgu pašu kapitāla pozīciju – 52%.

“Pērn likām stingrus pamatus tam, lai šis būtu izaugsmes gads, proti, investējām tehnoloģijās un infrastruktūrā. Šā gada janvārī Grupas uzņēmums CleanR Verso atklāja jaunu otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centru, dubultojot ražošanas jaudas, atsevišķu šķiroto materiālu apjomu kāpinot pat vairāk nekā 20 reizes. Tikmēr martā Ķekavas novadā durvis vēra Grupas lielākā uzņēmuma – CleanR – Baltijā modernākā plastmasas pārstrādes rūpnīca, nodrošinot pārstrādi arī tādiem plastmasas savienojumu materiāliem, kas Latvijā līdz šim nebija iespējama,” teica Gulbis.

CleanR Verso otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centrā investēts 1,2 miljoni eiro, bet CleanR plastmasas pārstrādes rūpnīcā – 5,4 miljoni eiro, no kuriem 65% ir uzņēmuma paša ieguldījums, bet 1,26 miljoni eiro Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

“Tāpat šā gada sākumā CleanR paplašināja sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanas areālu – līgumi noslēgti ar Ropažu novada Garkalnes un Ropažu pagastiem. Tā no 1. jūlija CleanR būs vienīgais sadzīves atkritumu apsaimniekotājs, kurš būs tiesīgs sniegt pakalpojumus visā pēc teritoriju reformas jaunizveidotajā Ropažu novada teritorijā,” skaidroja Grupas valdes priekšsēdētājs.

Līdztekus modernizācijai, Grupas bruto pelņas rādītājus uzlaboja arī enerģijas izmaksu samazinājums 2023. gada sākumā. Salīdzinot ar 2022. gada pirmo ceturksni, bruto peļņa pieaugusi par 1,9 miljoniem eiro, bet rentabilitāte – par 5,5 procentpunktiem, sasniedzot 17,7%.

Šogad Grupa publiskoja arī savu pirmo Nefinanšu jeb Ilgtspējas pārskatu, kļūstot par pirmo  uzņēmumu Latvijas vides pakalpojumu nozarē, kas publicē šādu pārskatu vēl pirms tas atbilstoši direktīvai ir jāsāk darīt obligāti 2025. gadā. Tas vienlaikus ir arī starts regulārai ikgadējai ilgtspējas ziņošanai, informējot Grupas ieinteresētās puses un sabiedrību par izvirzīto mērķu sasniegšanas progresu.

“Grupas uzņēmumi veido Latvijas aprites ekonomikas pamatus, un tas ir iespējams galvenokārt tādēļ, ka mēs esam izvirzījuši sev stingras ilgtspējas prasības, kuras ievērojam ikdienas darbībās,” uzsvēra uzņēmumu grupas vadītājs.

Citu pozitīvu notikumu vidū, jāatzīmē, ka CleanR Grupa ir vienīgais vides pakalpojumu jomas uzņēmums, kas iekļuvis vadošā personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia ikgadēji veidotajā iekārojamāko darba devēju TOP 50.

Šī nominācija ataino Grupas rūpes par darbiniekiem un arī atbildību, ko tas uzņemas ik dienu, veidojot izaugsmi veicinošu darba vidi, jo darbinieki ir Grupas uzņēmumu vērtīgākais resurss.

Jau vēstīts, ka 2022. gads Grupai bija strukturālu pārmaiņu gads. Veikta reorganizācija, vairākas biznesa funkcijas nodalītas jaunos Grupas meitas uzņēmumos, kas nu sāk darboties neatkarīgi. Esošo klientu lojalitātes stiprināšana un jaunu klientu piesaiste, investīcijas infrastruktūras modernizācijā un pakalpojumu automatizācijā, piedāvājot kvalitatīvus pakalpojumus industriālo atkritumu apsaimniekošanas un pilsētvides uzturēšanas jomās – ir jauno uzņēmumu fokusā.

  

Par AS CleanR Grupa

 AS “CleanR Grupa” pārvalda Latvijas vides pakalpojumu nozares vadošos uzņēmumus. Grupā ir sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR”, industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR Verso”, ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums SIA “Zaļā josta”, kā arī vides pakalpojumu uzņēmumi: telpu uzkopšanas uzņēmums SIA “Vizii”, pilsētvides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Vizii Urban” un daudzdzīvokļu namu pārvaldīšanas zīmols “Vizii Domus”.

Kopumā “CleanR Grupa” ikdienā rūpējas par vairāk nekā 50 tūkstošiem klientu un apkalpo vairāk nekā 500 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju. Tāpat uzņēmumu raksturo augstākais digitalizācijas līmenis vides pakalpojumu nozarē, augsts klientu apkalpošanas standarts, kā arī līderība ilgtspējas un klimata neitralitātes jautājumos.

 

  

Informācijai:

Agita Baltbārde

CleanR Grupas Korporatīvo attiecību un Ilgtspējas direktore

[email protected] | 29 133 073

www.cleanrgrupa.lv

Pieteikties jaunumiem