Investējot 1,2 miljonus eiro, modernizēts Latvijā jaudīgākais otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centrs

31 Jan 2023

Šodien, 2023. gada 31. janvārī, AS “CleanR Grupa” industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR Verso” atklāj modernāko otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centru, kas pēc 1,2 miljonu lielām investīcijām dubulto kopējās ražošanas jaudas, bet atsevišķu šķiroto materiālu apjomu kāpina pat vairāk nekā 20 reižu.

Investīcijas centra modernizācijā īstenotas aizvadītā gada nogalē atbilstoši AS “CleanR Grupa” stratēģiskajiem mērķiem, investējot videi draudzīgu risinājumu ieviešanā un ražošanas modernizācijā. Pēc modernizācijas otrreizēji atgūstamu materiālu kopējās šķirošanas jaudas ir dubultotas. Modernizācijā būtisks uzsvars likts uz iekārtu automatizāciju, kas palīdz efektīvāk plānot cilvēkresursus.

AS “CleanR Grupa” valdes loceklis Guntars Levics:2022. gadā dalīti vāktu atkritumu jeb otrreizēji atgūstamu materiālu apjoms, ko ievedam savā šķirošanas centrā, būtiski palielinājās. Stājoties spēkā Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, kas galvaspilsētā daudzdzīvokļu mājām un tirdzniecības objektiem atkritumu šķirošanu noteica kā obligātu, šķirotu materiālu apjoms, ko saņemam savā centrā, ir pieaudzis vairāk nekā par 30 %. Lai nodrošinātu savāktā materiāla pāršķirošanu, mūsu otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centra jaudas bija būtiski jākāpina — to šobrīd pilnībā nodrošina īstenotā modernizācija.”

Guntars Levics akcentē, ka vienlaikus ar otrreizēji atgūstamu materiālu jeb šķirotu atkritumu apjoma būtisku pieaugumu 2022. gadā bija vērojams nešķirotu sadzīves atkritumu apjoma samazinājums. Gaidāms, ka, turpinot palielināties nešķirotu atkritumu apsaimniekošanas maksai, kas ir valsts mērķtiecīgi īstenota vides politika, lai sasniegtu Latvijas un visas Eiropas nospraustos Zaļā kursa mērķus, dalīti vāktu un otrreizēji atgūstamu materiālu apjoms turpinās palielināties. AS “CleanR Grupa” turpina investēt ražotnēs, lai nodrošinātu ne vien dalītu vāktu materiālu šķirošanu, bet arī to tālāku pārstrādi jaunos produktos. Tā testa režīmā darbu jau ir sākusi jaunā CleanR Grupas plastmasas pārstrādes rūpnīca.

Šodien, 31. janvārī, jaunajā otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centrā notika arī biržas zvana ceremonija, ar kuru AS “CleanR Grupa” obligācijas iekļautas biržas Nasdaq Riga Baltijas First North tirgū. Partneriem, kas piedalījās zvana ceremonijā, bija nodrošināta arī ekskursija modernizētajā centrā, kas iemieso sevī Grupas stratēģiskos mērķus — investēt attīstībā, modernizācijā un ilgtspējā, mazinot Grupas uzņēmumu vides, ekonomisko un sociālo ietekmi atbilstoši labākajai starptautiskajai praksei.

Par AS “CleanR Grupa”

AS “CleanR Grupa” pārvalda Latvijas vides pakalpojumu nozares vadošos uzņēmumus, kas darbojas atkritumu apsaimniekošanas, telpu, ceļu un pilsētvides uzturēšanas, kā arī namu apsaimniekošanas jomā, rūpējoties par vairāk nekā 50 tūkstošiem klientu visā valstī, tādējādi katru dienu apkalpojot vairāk nekā pusmiljonu Latvijas iedzīvotāju.

AS “CleanR Grupa” ietilpst sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR”, industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR Verso”, telpu uzkopšanas uzņēmums SIA “Vizii” un pilsētvides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Vizii Urban”. AS “CleanR Grupa”, tās meitasuzņēmumu un asociēto sabiedrību galvenais darbības veids ir vides pakalpojumu pārvaldība.

 

Par SIA “CleanR Verso”

SIA “CleanR Verso” ietilpst Latvijas vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, veicot industriālo atkritumu apsaimniekošanu un būvniecības atkritumu pārstrādi atkārtoti izmantojamos materiālos. Uzņēmuma būvniecības atkritumu šķirošanas un pārstrādes centru “Nomales” Latvijas vides eksperti ir atzinīgi novērtējuši kā Latvijā modernāko un vērstu uz aprites ekonomikas principu īstenošanu.

Otrreizēji izmantojama iepakojuma — papīra, plastmasas un metāla iepakojuma — apsaimniekošanu CleanR Verso īsteno valstī modernākajā otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centrā.

Ilgstoši bijis CleanR biznesa virziens, patstāvīgu darbu CleanR Verso sāka 2023. gadā.

 

Papildu informācija:

Zane Auziņa

CleanR Grupa sabiedrisko attiecību vadītāja

28304214

[email protected]

Pieteikties jaunumiem