AS “CleanR Grupa” pilnveido korporatīvās pārvaldības modeli un dibina jaunus uzņēmumus

04 Okt 2022

Lai skaidrāk iezīmētu grupas uzņēmumu sniegto pakalpojumu virzienus, attīstītu plašo vides pakalpojumu klāstu, nodrošinātu straujāku biznesa virzienu attīstības dinamiku un sniegto pakalpojumu kvalitāti, vides pakalpojumu uzņēmumu grupa “CleanR Grupa” pilnveido korporatīvās pārvaldības modeli un dibina vairākus jaunus uzņēmumus.

AS “CleanR Grupa”, kas līdz šim bija zināma kā AS “TAK Investīcijas” pārvalda Latvijas vides pakalpojumu nozares vadošos uzņēmumus, kas darbojas atkritumu apsaimniekošanas, telpu, ceļu un pilsētvides uzturēšanas, kā arī namu apsaimniekošanas jomā, rūpējoties par vairāk nekā 50 tūkstošiem klientu visā valstī, tādējādi katru dienu apkalpojot vairāk nekā pusmiljonu Latvijas iedzīvotāju.

Jau 2021. gadā grupā tika uzsāktas strukturālas pārmaiņas, no SIA “CleanR” nodalot telpu uzkopšanas funkcijas atsevišķā uzņēmumā — SIA “Vizii”. Vizii saimnieciskā darbība šogad tiek paplašināta, turpmāk nodrošinot arī namu apsaimniekošanas pakalpojumus Rīgā, Jūrmalā, Tukumā, Cēsīs, Siguldā un Jelgavā. 2022. gadā atsevišķos uzņēmumos tiek izdalīta arī industriālo atkritumu apsaimniekošanas un pilsētvides uzturēšanas joma — šos pakalpojumus līdz šim nodrošināja SIA “CleanR”, bet, sākot ar 2023. gada janvāri, šīs funkcijas nodrošinās jaundibināti uzņēmumi, kas pārņems līdzšinējo klientu bāzi un uzņēmējdarbības pieredzi minētajās jomās.

Sākot ar 2023. gadu, AS “CleanR Grupa” ietvaros darbosies četri patstāvīgi uzņēmumi:

  • sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomas vadošais uzņēmums Latvijā — SIA “CleanR”;
  • industriālo atkritumu apsaimniekošanas un otrreizējo materiālu šķirošanas uzņēmums SIA “CleanR Verso”;
  • telpu uzkopšanas un namu apsaimniekošanas uzņēmums — SIA “Vizii”;
  • pilsētvides uzturēšanas uzņēmums — SIA “Vizii Urban”.

Strukturālo pārmaiņu mērķis ir kāpināt atšķirīgo biznesa virzienu attīstības dinamiku un attīstīt korporatīvo pārvaldību, īstenojot gadiem uzkrāto pieredzi. Saglabājot piederību grupai un kopīgus attīstības mērķus, katrs no četriem uzņēmumiem arī turpmāk klientiem operatīvi nodrošinās plašu pakalpojumu grozu, ko veidos ne vien katras sabiedrības specializētie, bet arī pārējo grupas uzņēmumu pakalpojumi.

“Pērn sāktā specializēto funkciju nodalīšana atsevišķā uzņēmumā ir apliecinājusi, ka ar koncentrētu administratīvo struktūru un precīzu biznesa fokusu izaugsme kļūst dinamiska un efektīva. Līdzīgi rezultāti tiek gaidīti arī no jaundibinātajiem uzņēmumiem — abos pakalpojumu segmentos esam audzējuši “muskuļus”, guvuši pieredzi un zināmu līderību, proti, pienācis likumsakarīgs brīdis biznesa virzienus stiprināt kā atsevišķus uzņēmumus. Būtiski, ka līdztekus biznesa mērķiem katrs atsevišķais uzņēmums savā darbībā fokusējas arī uz korporatīvo pārvaldību un ilgtspēju, kas ir CleanR Grupas kopējā prioritāte,” komentē CleanR Grupas padomes priekšsēdētājs un akcionārs Guntars Kokorevičs.

Stiprinot CleanR Grupas korporatīvo pārvaldību, no 2022. gada 1. oktobra AS “CleanR Grupa” padomē iecelts Māris Mančinskis, kas bijis ilggadējs Swedbank Latvia valdes priekšsēdētājs, kā arī degvielas uzpildes kompānijas “KOOL” padomes loceklis. Patlaban darbojas arī AS “Agrolats Holding” padomē, Latvijas Olimpiskās komitejas Izpildkomitejā, kā arī Moldovas komercbankas “Victoriabank” padomē kā Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas nominēts direktors.

Jaunā biznesa un korporatīvās pārvaldības modeļa ieviešana noslēgsies 2023. gada 1. janvārī. Līdz tam SIA “CleanR” saviem klientiem turpina pilnā mērā nodrošināt vides pakalpojumus līdzšinējā kārtībā un apmērā.

Pieteikties jaunumiem