AS “CleanR Grupa” izveido personāla opciju programmu

05 Apr 2024

Ar AS “CleanR Grupa”, kas pārvalda Latvijā vadošos uzņēmumus vides pakalpojumu jomā, 2024.gada 27.marta akcionāru sapulces lēmumu tika apstiprināta personāla opciju programma un ar to saistītā pamatkapitāla palielināšana ar nosacījumu.

Programmas ietvaros personāla opcijas var tikt piešķirtas AS “CleanR Grupa” un ar to vienā koncernā ietilpstošo sabiedrību augstākā līmeņa vadībai, valdes locekļiem un būtisko biznesa jomu vadītājiem. Personāla opciju piešķiršana dod tiesības personāla opciju turētājiem iegūt noteiktu skaitu AS “CleanR Grupa” jaunās emisijas personāla akcijas, izpildoties opciju programmas noteikumos paredzētajiem kritērijiem.

Lai īstenotu personāla opciju emisiju, 2024.gada 27.martā akcionāru sapulce apstiprināja saistīto pamatkapitāla palielināšanu ar nosacījumu (nosacīto pamatkapitālu) par EUR 10 926 jauno personāla akciju emisijai, kuras tiks izmantotas personāla opciju konversijas rezultātā. Personāla opciju segšanai paredzētas vienas kategorijas personāla akcijas ar katras personāla akcijas nominālvērtību EUR 1. Opciju programmai paredzēto akciju skaits sastādīs 3% no CleanR Grupas pamatkapitāla.

“Akciju opcijas redzu kā lielisku komandas ilgtermiņa motivācijas instrumentu un vienlaikus arī katra komandas locekļa ieguldījuma novērtējumu. Šobrīd Grupas vadībā ir izcili profesionāļi katrs savā jomā, kas veido dinamisku Grupas uzņēmumu attīstību – strauju, bet sabalansētu un stabilu, balstītu vērtībās – tādejādi nodrošinot kompānijas ilgtspējīgu izaugsmi,” stāsta AS “CleanR Grupa” padomes priekšsēdētājs Guntars Kokorevičs.

2022. gada nogalē uzņēmums debitēja kapitāla tirgū, emitējot sabiedrības obligācijas Nasdaq Riga alternatīvajā tirgū First North, kas noslēdzās ar ievērojamu pieprasījumu, pusotru reizi pārsniedzot piedāvājumu.

“Gan obligāciju emisija, gan iepriekšējos gados veiktā restrukturizācija veicinājusi korporatīvās pārvaldības pilnveidošanu un procesu adaptāciju atbilstoši kapitāla tirgus prasībām. Izveidotā akciju opciju programma ieskicē CleanR Grupas atvērtību un akcionāru loka paplašināšanu attīstības dinamiskākai nodrošināšanai,” pauž Kokorevičs.

CleanR Grupa, saskaņā ar februārī ziņotajiem neauditētajiem datiem, 2023. gadu noslēgusi ar stabili augošiem finanšu rezultātiem – apgrozījums 101 miljons eiro, Grupas aktīvu vērtība – 91 miljons eiro, pašu kapitāls – 51%.

Pieteikties jaunumiem