Ar ievērojamu investoru pieprasījumu noslēdzas AS “CleanR Grupa” obligāciju emisija

12 Dec 2022

AS “CleanR Grupa”, kas pārvalda Latvijas vides pakalpojumu nozares vadošos uzņēmumus  atkritumu apsaimniekošanas, telpu, ceļu un pilsētvides uzturēšanas jomās, ir emitējusi obligācijas 15 miljonu eiro apjomā, tādejādi veiksmīgi noslēdzot uzņēmuma pirmo obligāciju emisiju.

Ar gada kupona likmi 6,5% + 3M EURIBOR apmērā un trīs gadu dzēšanas termiņu, obligācijas slēgtā piedāvājuma formā tika piedāvātas gan privātajiem, gan institucionālajiem investoriem visā Baltijas reģionā.

Pieprasījums pēc CleanR Grupas obligācijām ievērojami – pusotru reizi – pārsniedza piedāvājumu, ar pārliecinošu Latvijas investoru interesi, tādejādi apliecinot Latvijas sabiedrības uzticēšanos uzņēmumam, tā līdzšinējai attīstības stratēģijai un nākotnes mērķiem. Aptuveni puse no CleanR Grupas obligacionāriem ir institucionālie investori.

“Saņemtā ievērojamā investoru interese un pieprasījums no visām trīs Baltijas valstīm, bet jo īpaši no Latvijas, apliecina investoru uzticēšanos CleanR Grupas biznesa modeļa ilgtspējai. Grupas lielākais uzņēmums “CleanR” jau vairāk kā pārdesmit gadu garumā ir pierādījis sevi kā uzticamu partneri Latvijas pašvaldībām un iedzīvotājiem, piedāvājot kvalitatīvus pakalpojumus, digitalizētus klientu apkalpošanas risinājumus un ieguldot vides pakalpojumu nozares inovācijās. Mēs novērtējam investoru uzticību un ar augstu atbildības sajūtu turpināsim Grupas biznesa stratēģijas īstenošanu, fokusējoties uz ilgtspējas un klimata neitralitāti atbalstošiem risinājumiem visos biznesa virzienos,” stāsta AS “CleanR Grupa” padomes priekšsēdētājs Guntars Kokorevičs.

Ar obligāciju emisiju piesaistītais finansējums tiks novirzīts Grupas investīciju plāna īstenošanai ar mērķi paplašināt un diversificēt Grupas uzņēmumu piedāvāto pakalpojumu klāstu vienlaikus stiprinot uzņēmumu pozīcijas atkritumu apsaimniekošanas, teritoriju un pilsētvides uzturēšanas jomās.

AS “CleanR Grupa” obligāciju emisiju organizēja “Signet Bank” AS, kas sniedz atbalstu Baltijas vadošajiem uzņēmumiem līdzekļu piesaistē kapitāla tirgū. “Signet Bank” AS pārstāve, Investīciju pārvaldes vadītāja Kristiāna Janvare pauž: “Mums ir liels prieks, ka Baltijas kapitāla tirgum ir pievienojies tik kvalitatīvs emitents kā CleanR Grupa – tas ne vien paplašina Baltijas investoriem pieejamo ieguldījumu iespēju klāstu, bet arī veicina vietējo investoru ieguldīšanas kultūru. Piedaloties šādā emisijā, investors ne vien gūst iespēju nopelnīt procentu ienākumu, kas piesaistīts Euribor, tādējādi kompensējot centrālo banku likmju celšanu, bet arī sniedz atbalstu vietējā uzņēmuma attīstības plānu realizēšanā. Obligāciju emisija piesaistīja lielu interesi gan no privāto, gan institucionālo investoru vidus – tajā piedalījās vairāk nekā 80 investoru no visām trīs Baltijas valstīm. ”

Emitētās obligācijas plānots iekļaut “Nasdaq Riga” AS “First North” alternatīvajā tirgū ne vēlāk kā 12 mēnešu laikā no emisijas brīža.

 

Par AS “CleanR Grupa”

AS “CleanR Grupa” ietilpst sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR”, industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR Verso”, kas specializējas būvniecības atkritumu un otrreizēji pārstrādājamu resursu nozarē, telpu uzkopšanas uzņēmums SIA “Vizii” un pilsētvides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Vizii Urban”. AS “CleanR Grupa”, tās meitasuzņēmumu un asociēto sabiedrību galvenais darbības veids ir vides pakalpojumu pārvaldība. AS “CleanR Grupa” akcionārs ir Guntars Kokorevičs. Koncernā kopā ietilpst 20 sabiedrības, no kurām līdz šim lielākais neto apgrozījuma apjoms ir SIA “CleanR”, SIA “Vides resursu centrs” un SIA “Vizii”.

 

Par “Signet Bank” AS

“Signet Bank” AS dibināta 1991. gadā un ir viena no pirmajām neatkarīgās Latvijas bankām. Bankas stratēģija vērsta uz vietējo uzņēmēju un tiem piederošo uzņēmumu finansēšanu un kapitāla pārvaldīšanu. Kopš 2021.gada sākuma “Signet Bank” AS kredītu un obligāciju formā nodrošināja klientiem finansējumu gandrīz 500 milj. eiro apjomā. “Signet Bank” AS akcionāri ir deviņi Latvijas un starptautiskie privātie investori, no kuriem lielākie ir “Signet Acquisition III” (25%), kur vienīgais akcionārs ir ASV investors Aleksandrs Solovejs; AS “RIT Group” (19,50%) – Latvijas uzņēmums, kas pieder Rapoportu ģimenei un SIA “Reglink” (15,93% ), kura dibinātāja ir profesionāle banku jomā – Irīna Pīgozne.

 

 

Informācijai:

Agita Baltbārde

CleanR Grupas Korporatīvo attiecību un Ilgtspējas direktore

[email protected] | 29 133 073

www.cleanrgrupa.lv

Pieteikties jaunumiem